  • ELJ-SC330KF
ELJ-SC330KF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-SC330KF
HK JDW NO:
590-ELJ-SC330KF
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
ELJ-SC330KF
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-SC330KF
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Published
    2011
  • Series
    SC
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    14mA
  • Shielding
    Shielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Inductance
    33μH
  • DC Resistance (DCR)
    5.2Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    18MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm