  • ELL-4FG1R0NA
ELL-4FG1R0NA
advertisement
Manufacturer No:
ELL-4FG1R0NA
HK JDW NO:
590-ELL-4FG1R0NA
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ELL-4FG1R0NA
Description:
Quantity:
In Stock : 1387
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ELL-4FG1R0NA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Core Material
    FERRITE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    G
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    45mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.95A
  • Packing Method
    TR, Embossed
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    4mm
  • Current Rating
    1.9A
  • Military Standard
    Not
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    45mOhm
  • Current
    1.3A
  • Max DC Current
    1.9A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    1515
  • Inductance Tolerance
    30%
  • DC Current
    1.95A
  • Self Resonant Frequency
    100kHz
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm