  • ELL-5PM390M
ELL-5PM390M
advertisement
Manufacturer No:
ELL-5PM390M
HK JDW NO:
590-ELL-5PM390M
Datasheet:
ELL-5PM390M
Description:
Quantity:
In Stock : 5519
Step5Bar-code shipping tag
ELL-5PM390M
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Published
    2005
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    480mA
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    390mOhm
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Case/Size Code
    2020
  • Rated Current-Max
    0.48A
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm