  • ELL-6PV470M
ELL-6PV470M
advertisement
Manufacturer No:
ELL-6PV470M
HK JDW NO:
590-ELL-6PV470M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ELL-6PV470M
Step5Bar-code shipping tag
ELL-6PV470M
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    V
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    500mA
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    370mOhm
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Rated Current-Max
    0.5A
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm