  • ELL-6RH820M
ELL-6RH820M
advertisement
Manufacturer No:
ELL-6RH820M
HK JDW NO:
590-ELL-6RH820M
Datasheet:
ELL-6RH820M
Step5Bar-code shipping tag
ELL-6RH820M
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.236W 6.40mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    870mOhm
  • Depth
    6.5mm
  • Current Rating
    350mA
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    82μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    870mOhm
  • Max DC Current
    350mA
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    350mA
  • Series Resistance
    870mOhm
  • Self Resonant Frequency
    100kHz
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm