  • ELL-ATV3R3N
ELL-ATV3R3N
advertisement
Manufacturer No:
ELL-ATV3R3N
HK JDW NO:
590-ELL-ATV3R3N
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ELL-ATV3R3N
Description:
Quantity:
In Stock : 11248
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ELL-ATV3R3N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    V
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    8.8mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    5.35A
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    8.8mOhm
  • Current
    6.7A
  • Max DC Current
    5.35A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    3939
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    5.35A
  • Height
    4.4958mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm