  • ELLA500ELL100ME11D
ELLA500ELL100ME11D
advertisement
Manufacturer No:
ELLA500ELL100ME11D
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-ELLA500ELL100ME11D
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
10μF Capacitor 20% Bulk 2mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ELLA500ELL100ME11D
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2mm
  • Length
    11mm