  • ELXV100ELL331MH12D
ELXV100ELL331MH12D
advertisement
Manufacturer No:
ELXV100ELL331MH12D
HK JDW NO:
856-ELXV100ELL331MH12D
Description:
LXV 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 415mA 0.315Dia 8.00mm -55°C~105°C Polar 3.5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 210
Step5Bar-code shipping tag
ELXV100ELL331MH12D
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    415mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    200mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    269.75mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    415mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.532 13.50mm