  • ELXY250ETD331MJ16S
ELXY250ETD331MJ16S
advertisement
Manufacturer No:
ELXY250ETD331MJ16S
HK JDW NO:
856-ELXY250ETD331MJ16S
Description:
LXY 330μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 825mA 0.394Dia 10.00mm -55°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 13664
Step5Bar-code shipping tag
ELXY250ETD331MJ16S
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    LXY
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    825mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    84mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    412.5mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    825mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.689 17.50mm