  • EMK325B7226MMHP
EMK325B7226MMHP
advertisement
Manufacturer No:
EMK325B7226MMHP
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-EMK325B7226MMHP
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
EMK325B7226MMHP
Purchasing and Inquiry
EMK325B7226MMHP Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
EMK325B7226MMHP Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
EMK325B7226MMHP Applications
There are a lot of Taiyo Yuden EMK325B7226MMHP applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
EMK325B7226MMHP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    22μF
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm