  • EMK325BJ106KN-T
EMK325BJ106KN-T
advertisement
Manufacturer No:
EMK325BJ106KN-T
HK JDW NO:
782-EMK325BJ106KN-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
EMK325BJ106KN-T
Purchasing and Inquiry
EMK325BJ106KN-T Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.This device can operate on voltage - Rated DC of 16V.
EMK325BJ106KN-T Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X5R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 16V
EMK325BJ106KN-T Applications
There are a lot of Taiyo Yuden EMK325BJ106KN-T applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
EMK325BJ106KN-T
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    1.9mm
  • Thickness (Max)
    0.083 2.10mm
  • Thickness
    2.1082mm