  • EMKA500ADA100MF55G
EMKA500ADA100MF55G
advertisement
Manufacturer No:
EMKA500ADA100MF55G
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-EMKA500ADA100MF55G
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
10μF Capacitor 20% Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
EMKA500ADA100MF55G
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current - Leakage
    3μA
  • Length
    5.2mm