  • EMLA250ADA470MF61G
EMLA250ADA470MF61G
advertisement
Manufacturer No:
EMLA250ADA470MF61G
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-EMLA250ADA470MF61G
Package:
Radial, Can - SMD
Description:
Alchip™- MLA 47μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 140mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 10900
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EMLA250ADA470MF61G
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Alchip™- MLA
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Voltage
    25V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    140mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Impedance
    700mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    56mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    140mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.240 6.10mm