  • EMV-160ADA470MF55G
EMV-160ADA470MF55G
advertisement
Manufacturer No:
EMV-160ADA470MF55G
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-EMV-160ADA470MF55G
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
47μF Capacitor 20% Tape & Reel Radial
Step5Bar-code shipping tag
EMV-160ADA470MF55G
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    5.2mm
  • Length
    5.2mm