  • EMVA350ADA221MHA0G
EMVA350ADA221MHA0G
advertisement
Manufacturer No:
EMVA350ADA221MHA0G
HK JDW NO:
856-EMVA350ADA221MHA0G
Description:
Alchip™- MVA 220μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 260mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~85°C Polar 3.1mm Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 3729
Step5Bar-code shipping tag
EMVA350ADA221MHA0G
  • Surface Mount Land Size
    0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    Alchip™- MVA
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    3.1mm
  • Lead Diameter
    1.1 mm
  • Voltage
    35V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    3μA
  • Ripple Current
    260mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    260mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    280.8mA @ 100kHz
  • Dissipation Factor
    0.14 %
  • Diameter
    8mm
  • Height
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm