  • EMVL500ADA3R3MD60G
EMVL500ADA3R3MD60G
advertisement
Manufacturer No:
EMVL500ADA3R3MD60G
HK JDW NO:
856-EMVL500ADA3R3MD60G
Description:
Alchip™- MVL 3.3μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 14mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
EMVL500ADA3R3MD60G
  • Surface Mount Land Size
    0.169Lx0.169W 4.30mmx4.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    Alchip™- MVL
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    14mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    14mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    21mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm