  • EMVY350GDA471MLH0S
EMVY350GDA471MLH0S
advertisement
Manufacturer No:
EMVY350GDA471MLH0S
HK JDW NO:
856-EMVY350GDA471MLH0S
Description:
Alchip™- MVY 470μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 1.26A 0.630Dia 16.00mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 280
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EMVY350GDA471MLH0S
    Radial, Can - SMD
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Surface Mount Land Size
    0.669Lx0.669W 17.00mmx17.00mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.26A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    54mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    630mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.26A @ 100kHz
  • Diameter
    16mm
  • Height
    16.25mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm