  • ERA-3AED8250V
ERA-3AED8250V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-3AED8250V
HK JDW NO:
590-ERA-3AED8250V
Package:
Datasheet:
ERA-3AED8250V
Step5Bar-code shipping tag
ERA-3AED8250V
  • Resistance
    825Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Working Voltage
    75V
  • Rated Temperature
    85°C
  • Height
    450μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    800μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Tolerance
    0.5%