  • ERA-V27J561V
ERA-V27J561V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-V27J561V
HK JDW NO:
590-ERA-V27J561V
Package:
Datasheet:
ERA-V27J561V
Description:
Quantity:
In Stock : 10000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERA-V27J561V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    ERAV
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    2700ppm/°C
  • Type
    Temperature Sensitive
  • Resistance
    560Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Applications
    Temperature Correction Circuits
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    63mW
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Construction
    Chip
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    558.8μm
  • Length
    1.6002mm