  • ERC502K4900BHEK500
ERC502K4900BHEK500
advertisement
Manufacturer No:
ERC502K4900BHEK500
HK JDW NO:
873-ERC502K4900BHEK500
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
2.49kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERC502K4900BHEK500
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.49kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W