  • ERJ-3BWJR036V
ERJ-3BWJR036V
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-3BWJR036V
HK JDW NO:
590-ERJ-3BWJR036V
Datasheet:
ERJ-3BWJR036V
Description:
Quantity:
In Stock : 1830
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-3BWJR036V
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    36mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Max Power Dissipation
    333mW
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Working Voltage
    0.109V
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm