  • ERJ-S02D6203X
ERJ-S02D6203X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-S02D6203X
HK JDW NO:
590-ERJ-S02D6203X
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ERJ-S02D6203X
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-S02D6203X
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERJ
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    620kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W