  • ERWE451HPN242MDB5N
ERWE451HPN242MDB5N
advertisement
Manufacturer No:
ERWE451HPN242MDB5N
HK JDW NO:
856-ERWE451HPN242MDB5N
Package:
Radial, Can - Screw Terminals
Datasheet:
Description:
RWE 2400μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 2.500Dia 63.50mm -25°C~85°C Polar 27.9908mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ERWE451HPN242MDB5N
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    RWE
  • Size / Dimension
    2.500Dia 63.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    2400μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    27.9908mm
  • Lead Spacing
    1.102 28.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Height Seated (Max)
    4.528 115.00mm