  • ERWL451LGC222MDB5M
ERWL451LGC222MDB5M
advertisement
Manufacturer No:
ERWL451LGC222MDB5M
HK JDW NO:
856-ERWL451LGC222MDB5M
Description:
RWL 2200μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 9.1A 2.500Dia 63.50mm -25°C~85°C Polar 27.9908mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ERWL451LGC222MDB5M
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    RWL
  • Size / Dimension
    2.500Dia 63.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    2200μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    27.9908mm
  • Lead Spacing
    1.102 28.00mm
  • Lifetime @ Temp
    20000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    9.1A
  • Life (Hours)
    20000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    9.1A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    12.74A @ 3kHz
  • Height Seated (Max)
    4.528 115.00mm