  • ESMH101VSN332MR40W
ESMH101VSN332MR40W
advertisement
Manufacturer No:
ESMH101VSN332MR40W
HK JDW NO:
856-ESMH101VSN332MR40W
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
Description:
SMH 3300μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 4.05A 1.181Dia 30.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ESMH101VSN332MR40W
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    3300μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    75mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    4.05A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.05A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    4.86A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm