  • ESMM201VSN222MA45W
ESMM201VSN222MA45W
advertisement
Manufacturer No:
ESMM201VSN222MA45W
HK JDW NO:
856-ESMM201VSN222MA45W
Package:
Radial, Can - Snap-In
Description:
SMM 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 5.25A 1.378Dia 35.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ESMM201VSN222MA45W
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    5.25A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    7.875A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    SMM
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    2200μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    113mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    5.25A