  • ESMM421VSN391MA35S
ESMM421VSN391MA35S
advertisement
Manufacturer No:
ESMM421VSN391MA35S
HK JDW NO:
856-ESMM421VSN391MA35S
Description:
SMM 390μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.27A 1.378Dia 35.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ESMM421VSN391MA35S
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    420V
  • Capacitance
    390μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    850mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    2.27A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.27A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.2461A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm