  • ESMM451VSN151MA20S
ESMM451VSN151MA20S
advertisement
Manufacturer No:
ESMM451VSN151MA20S
HK JDW NO:
856-ESMM451VSN151MA20S
Description:
SMM 150μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.06A 1.378Dia 35.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ESMM451VSN151MA20S
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.21Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    1.06A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.06A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.5158A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm