  • ESMR401VSN391MP50S
ESMR401VSN391MP50S
advertisement
Manufacturer No:
ESMR401VSN391MP50S
HK JDW NO:
856-ESMR401VSN391MP50S
Description:
SMR 390μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.4A 0.866Dia 22.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 141
Step5Bar-code shipping tag
ESMR401VSN391MP50S
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    390μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    2.4A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.4A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.432A @ 50kHz
  • Height Seated (Max)
    2.067 52.50mm