  • ESMR451VSN471MA35S
ESMR451VSN471MA35S
advertisement
Manufacturer No:
ESMR451VSN471MA35S
HK JDW NO:
856-ESMR451VSN471MA35S
Description:
SMR 470μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.54A 1.378Dia 35.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 1162
Step5Bar-code shipping tag
ESMR451VSN471MA35S
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    470μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    2.54A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.54A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.6322A @ 50kHz
  • Height Seated (Max)
    1.476 37.50mm