  • ESR10EZPF2491
ESR10EZPF2491
advertisement
Manufacturer No:
ESR10EZPF2491
HK JDW NO:
687-ESR10EZPF2491
Datasheet:
ESR10EZPF2491
Description:
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 2.49kOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 15271
Step5Bar-code shipping tag
ESR10EZPF2491
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.49kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Working Voltage
    150V
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm