  • ESS020E-0400-42
ESS020E-0400-42
advertisement
Manufacturer No:
ESS020E-0400-42
HK JDW NO:
268-ESS020E-0400-42
Package:
Datasheet:
ESS020E-0400-42
Step5Bar-code shipping tag
ESS020E-0400-42
    Chassis Mount
  • Weight
    0.34lb 154g
  • Operating Temperature
    -30°C~90°C
  • Series
    ESS (20W)
  • Size / Dimension
    3.30Lx1.57W x 0.99 H 83.8mmx39.9mmx25.1mm
  • Power (Watts)
    17W
  • Approval Agency
    cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Input (Max)
    240VAC
  • Voltage - Input (Min)
    220VAC
  • Current - Output (Max)
    400mA
  • Voltage - Output
    24V~42V