  • ETQ-P3M220KVN
ETQ-P3M220KVN
advertisement
Manufacturer No:
ETQ-P3M220KVN
HK JDW NO:
590-ETQ-P3M220KVN
Datasheet:
ETQ-P3M220KVN
Description:
Quantity:
In Stock : 2871
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ETQ-P3M220KVN
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Metal Composite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2016
  • Series
    PCC-M0630M-LP
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.236W 6.40mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Current Rating (Amps)
    2.7A
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    140.8mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    4.3A
  • Rated Current-Max
    2.7A
  • Special Feature
    DCR MEASURED AT 10% TOLERANCE
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm