  • ETQ-P4M220YFN
ETQ-P4M220YFN
advertisement
Manufacturer No:
ETQ-P4M220YFN
HK JDW NO:
590-ETQ-P4M220YFN
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
ETQ-P4M220YFN
Description:
Quantity:
In Stock : 2089
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ETQ-P4M220YFN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, J-Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Metal Composite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PCC-M0645M
  • Size / Dimension
    0.256Lx0.236W 6.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    2.9A
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    138.8mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    6A
  • Case/Size Code
    2624
  • Rated Current-Max
    2.9A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 10 % TOLERANCE
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm