  • ETQ-P6F1R6SFA
ETQ-P6F1R6SFA
advertisement
Manufacturer No:
ETQ-P6F1R6SFA
HK JDW NO:
590-ETQ-P6F1R6SFA
Datasheet:
ETQ-P6F1R6SFA
Step5Bar-code shipping tag
ETQ-P6F1R6SFA
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
  • Material - Core
    Ferrite
  • Published
    2006
  • Series
    PCC-F126F (N6)
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    12.8mm
  • Current Rating
    12.5A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    1.6μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.3mOhm Max
  • Current
    9.3A
  • Max DC Current
    12.5A
  • Current - Saturation
    14.9A
  • DC Current
    12.5A
  • Height
    5.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.224 5.70mm