  • EXC-14CP121U
EXC-14CP121U
advertisement
Manufacturer No:
EXC-14CP121U
HK JDW NO:
590-EXC-14CP121U
Package:
0302 (0806 Metric)
Datasheet:
EXC-14CP121U
Description:
Common mode Noise Filter 120Ohm -40 to 85C 4-Pin 0302 Embossed Carrier T/R
Step5Bar-code shipping tag
EXC-14CP121U
  • Package / Case
    0302 (0806 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    EXC14
  • Size / Dimension
    0.033Lx0.026W 0.85mmx0.65mm
  • Tolerance
    30%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    5V
  • Case Code (Metric)
    0806
  • Case Code (Imperial)
    0302
  • Impedance
    120Ohm
  • Max DC Current
    300mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    500mOhm
  • Impedance @ Frequency
    120Ohm @ 100MHz