  • EXC-24CH500U
EXC-24CH500U
advertisement
Manufacturer No:
EXC-24CH500U
HK JDW NO:
590-EXC-24CH500U
Package:
0504 (1210 Metric)
Datasheet:
EXC-24CH500U
Description:
Common Mode Chokes Dual 50Ohm 100MHz 160mA SMD Embossed Carrier T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EXC-24CH500U
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0504 (1210 Metric)
  • Number of Pins
    4
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    EXC24
  • Size / Dimension
    0.049Lx0.039W 1.25mmx1.00mm
  • Tolerance
    25%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated DC
    5V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    1.15mm
  • Current Rating
    160mA
  • Case Code (Metric)
    1210
  • Case Code (Imperial)
    0504
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Element Configuration
    Dual
  • Max DC Current
    160mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.5Ohm
  • Impedance @ Frequency
    50Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    5V
  • Height
    500μm
  • Width
    1mm