  • EXC-24CH900U
EXC-24CH900U
advertisement
Manufacturer No:
EXC-24CH900U
HK JDW NO:
590-EXC-24CH900U
Package:
0504 (1210 Metric)
Datasheet:
EXC-24CH900U
Description:
CMC 130MA 2LN 90 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
EXC-24CH900U
    Select All
  • Current Rating
    130mA
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    1210
  • Case Code (Imperial)
    0504
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    90Ohm
  • Element Configuration
    Dual
  • Max DC Current
    130mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • DC Current
    130mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    2.5Ohm
  • Impedance @ Frequency
    90Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    5V
  • Height
    500μm
  • Width
    1mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    0504 (1210 Metric)
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.049Lx0.039W 1.25mmx1.00mm
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Voltage - Rated DC
    5V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    1.15mm