  • F381A475MSA
F381A475MSA
advertisement
Manufacturer No:
F381A475MSA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
HK JDW NO:
17928-F381A475MSA
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
CAP TANT POLY 4.7UF 10V 0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F381A475MSA
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Mfr
    KYOCERA AVX
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Series
    F38
  • Size / Dimension
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    10 V
  • Capacitance
    4.7 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    300mOhm @ 100kHz