  • F3L75R07W2E3B11BOMA1
F3L75R07W2E3B11BOMA1
advertisement
Manufacturer No:
F3L75R07W2E3B11BOMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-F3L75R07W2E3B11BOMA1
Package:
Module
Description:
IGBT Modules IGBT MODULES 650V 75A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F3L75R07W2E3B11BOMA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    95A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    1.9V @ 15V, 75A
  • IGBT Type
    Trench Field Stop
  • NTC Thermistor
    Yes
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    4.6nF @ 25V
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Published
    2002
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Configuration
    Three Phase Inverter
  • Power - Max
    250W
  • Halogen Free
    Not Halogen Free
  • Input
    Standard
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    1mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    650V