  • F681K25Y5RL6UJ5R
F681K25Y5RL6UJ5R
advertisement
Manufacturer No:
F681K25Y5RL6UJ5R
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-F681K25Y5RL6UJ5R
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
F681K25Y5RL6UJ5R
Description:
F 680pF 500V Ceramic Capacitor ±10% Y5R 0.256Dia 6.50mm -30°C~125°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
F681K25Y5RL6UJ5R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    F
  • Size / Dimension
    0.256Dia 6.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    Y5R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    680pF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    Y5R
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm