  • FAD1-12025CHLW12
FAD1-12025CHLW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-12025CHLW12
HK JDW NO:
649-FAD1-12025CHLW12
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-12025CHLW12
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Weight
    0.344lb 156.04g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    FAD1-12025
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.150A
  • Max Power Dissipation
    1.8W
  • Current Rating
    150mA
  • RPM
    1800 RPM
  • Bearing Type
    Hydrodynamic
  • Air Flow
    71.8 CFM (2.01m3/min)
  • Noise
    34.4 dB(A)
  • Voltage Range
    10.8V~13.2VDC
  • Static Pressure
    0.093 in H2O (23.2 Pa)