  • FDL-65-1800
FDL-65-1800
advertisement
Manufacturer No:
FDL-65-1800
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-FDL-65-1800
Package:
Datasheet:
FDL-65-1800
Description:
Quantity:
In Stock : 3
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FDL-65-1800
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Series
    FDL-65 (65W)
  • Size / Dimension
    5.00Lx2.09W x 1.24 H 127.0mmx53.0mmx31.5mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    65W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CCC, CE
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    295VAC
  • Voltage - Input (Min)
    180VAC
  • Current - Output (Max)
    1.8A
  • Voltage - Output
    21.6V~36V