  • FGH75T65UPD-F155
FGH75T65UPD-F155
advertisement
Manufacturer No:
FGH75T65UPD-F155
HK JDW NO:
598-FGH75T65UPD-F155
Package:
TO-247-3
Datasheet:
FGH75T65UPD-F155
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FGH75T65UPD-F155
  • Lifecycle Status
    ACTIVE, NOT REC (Last Updated: 1 week ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Part Status
    Not For New Designs
    Standard
  • Power - Max
    375W
  • Reverse Recovery Time
    85ns
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    650V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    150A
  • Test Condition
    400V, 75A, 3 Ω, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.3V @ 15V, 75A
  • IGBT Type
    Trench Field Stop
  • Gate Charge
    68nC
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    225A
  • Td (on/off) @ 25°C