  • FI-RE51HL
FI-RE51HL
advertisement
Manufacturer No:
FI-RE51HL
Manufacturer:
JAE Electronics
HK JDW NO:
398-FI-RE51HL
Package:
Datasheet:
FI-RE51HL
Description:
1 Rows Plug Tray 51 Positions Free Hanging (In-Line) Blade Pin Crimp FI-R Plastic
Quantity:
In Stock : 1481
Step5Bar-code shipping tag
FI-RE51HL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Housing Material
    Plastic
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2005
  • Series
    FI-R
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Plug
  • Number of Positions
    51
  • Number of Rows
    1
  • Gender
    Male
  • Fastening Type
    Latch Lock
  • Contact Type
    Blade Pin
  • Pitch
    0.020 0.50mm
  • Orientation
    Straight
  • Current Rating
    700mA
  • Housing Color
    Black
  • Contact Resistance
    40mOhm
  • Insulation Resistance
    100MOhm