  • MX23A26SF1
MX23A26SF1
advertisement
Manufacturer No:
MX23A26SF1
Manufacturer:
JAE Electronics
HK JDW NO:
398-MX23A26SF1
Package:
Datasheet:
MX23A26SF1
Description:
2 Rows Receptacle Bulk Black 26 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp MX23A
Quantity:
In Stock : 4156
Step5Bar-code shipping tag
MX23A26SF1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Material
    PBT, Polybutylene
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2003
  • Series
    MX23A
  • Feature
    Waterproof
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Receptacle
  • Number of Positions
    26
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    2
  • Fastening Type
    Latch Lock
  • Contact Type
    Female Socket
  • Pitch
    0.098 2.50mm
  • Current Rating
    3A
  • Insulation Resistance
    100MOhm
  • Row Spacing
    0.173 (4.40mm)
  • Note
    Contacts Not Included
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    22 AWG
  • Contact Termination
    Crimp
  • Outside Diameter
    2.2 mm
  • Length
    46.6mm