  • FLHTC0311-14-9
FLHTC0311-14-9
advertisement
Manufacturer No:
FLHTC0311-14-9
HK JDW NO:
798-FLHTC0311-14-9
Package:
Datasheet:
FLHTC0311-14-9
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FLHTC0311-14-9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Insulation Material
    ETFE
  • Weight
    18.6kg
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated
    600V
  • Number of Conductors
    1
  • Wire Gauge
    14 AWG
  • Voltage
    600V
  • ELV
    Compliant
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/27
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.082 (2.08mm)
  • Wire/Cable Diameter
    2.251 mm
  • Outside Diameter
    2.25 mm
  • Wire/Cable Color
  • Number of Strands
    19
  • Conductor Diameter
    1.68 mm
  • Strand Size
    27 AWG
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm