  • FLHTC0311-18-0CS2716
FLHTC0311-18-0CS2716
advertisement
Manufacturer No:
FLHTC0311-18-0CS2716
HK JDW NO:
798-FLHTC0311-18-0CS2716
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FLHTC0311-18-0CS2716
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    600V
  • Jacket Color
    Black
  • Conductor Strand
    19/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.060 (1.52mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm