  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Jacket Color
    Orange
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.043 (1.09mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm