  • FLHTC0311-26-5CS3125
FLHTC0311-26-5CS3125
advertisement
Manufacturer No:
FLHTC0311-26-5CS3125
HK JDW NO:
798-FLHTC0311-26-5CS3125
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FLHTC0311-26-5CS3125
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    26 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    Green
  • Conductor Strand
    19/38
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.031 (0.79mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.006 0.15mm